StiriEst
FOTO Accident la iesirea din Vaslui spre Rediu! Circulatia in zona este blocata!

UPDATE
Patru persoane au rămas încarcerate, dintre care una a decedat, în urma accidentului produs miercuri pe DN2F, la ieşirea din municipiul Vaslui, spre suburbia Brodoc, au anunţat reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Vaslui.
Două maşini s-au ciocnit şi, din primele cercetări, se pare că accidentul s-a produs pe fondul vitezei neadaptate la condiţiile de trafic.
‘La locul producerii accidentului, s-au deplasat trei autospeciale de lucru cu apă şi spumă, cu modul de descarcerare, o autospecială de transport victime multiple, două maşini ale Serviciului de Ambulanţă şi un echipaj de Terapie Intensivă Mobilă din cadrul SMURD. În urma impactului dintre cele două autoturisme, s-au înregistrat cinci victime, una conştientă, neîncarcerată şi patru încarcerate, dintre care una a decedat pe loc’, a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Vaslui, Petru Iftene.
Potrivit IPJ Vaslui, una dintre persoanele rănite, o tânără de 18 ani, este în comă. Persoana decedată, un bărbat de 34 de ani, se afla la volanul maşinii în care erau trei pasageri, rămaşi încarceraţi.
Poliţiştii rutieri efectuează cercetări pentru a stabili în ce împrejurări s-a produs accidentul.
Centrul Infotrafic al Poliţiei Române informează că circulaţia rutieră a fost reluată pe DN2F, la ieşirea din municipiul Vaslui către Bacău, unde anterior fusese blocată din cauza acestui accident.
STIRE INITIALA
Un grav accident de circulaţie s-a produs, miercuri, pe DN2F, la ieşirea din municipiul Vaslui spre suburbia Brodoc, traficul în zonă fiind blocat pe ambele sensuri, au anunţat reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Vaslui.
Conform datelor furnizate de purtătorul de cuvânt al instituţiei, Petru Iftene, două autoturisme s-au ciocnit în urma pătrunderii pe contrasens a unuia dintre acestea, iar în urma impactului s-au înregistrat ‘patru victime’.
‘La locul producerii accidentului, s-au deplasat trei autospeciale de lucru cu apă şi spumă cu modul de descarcerare, o autospecială de transport victime multiple, două maşini ale Serviciului de Ambulanţă şi un echipaj de Terapie Intensivă Mobilă din cadrul SMURD’, a declarat oficialul ISU Vaslui.
Poliţiştii rutieri efectuează cercetări pentru a stabili în ce împrejurări s-a produs accidentul.
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
Fata de 12 ani din Bogdănești, dată dispărută, a fost găsită. A stat ascunsă cu un tânăr major. Poliția a deschis dosar penal
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
Copaci uscați, pericol mortal pe DN 24A- FOTO
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
Toxiinfecție alimentară cu iz de tradiție: copii și adulți la spital, restaurant amendat, organizatorii dau vina pe… „bucatele de acasă”
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
Cristina Trăilă (PNL) face turism de stat la Viena, pe vreme de austeritate? Să ne spună Guvernul cine a plătit distracția
-
Știri Vasluicu 2 săptămâni in urma
IPJ Vaslui poate raporta mândru: a confiscat 5 kg de lumânări și 2.300 de lei. Evaziunea, tremură!
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Statul eșuat începe de jos: de la pilele blonde, de la băieții cu bidoane cu motorină și de la “bioloagele” de la Evidența Populației
-
Știri Vasluicu 2 săptămâni in urma
Lovitură de teatru în dosarul Nelu Tătaru: Decizia ÎCCJ aruncă în aer ancheta. Se prăbușește unul dintre cele mai controversate cazuri de corupție din sistemul sanitar
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Centrul de 80 m² din Zorleni – lux din BCA cu preț de vilă: Primărița PSD Paula Hultoană, acuzată că a plătit 171.000 € pe o clădire cât o garsonieră