Conecteaza-te cu noi

StiriEst

Poliţistă scăpată cu viaţă dintr-un accident teribil, când era în misiune: „Mor într-o cocină cu pretenţie de maşină”

Publicat

in

O poliţistă din Paşcani scăpată cu viaţă dintr-un accident teribil, când era în misiune, a transmis un mesaj dur şefilor instituţiei: „Mor într-o cocină cu pretenţie de maşină”. Tânăra de 27 de ani a fost victima unui impact teribil între maşina Poliţiei şi o autouitilitară în timp ce căuta o fetiţă de 3 ani, dispărută.

Exact în urmă cu un an, pe 3 aprilie 2018, Andrada Petronela Voicu ajungea în stare gravă la spital, după ce fusese implicată înt-run teribil accident pe DN 28A, Târgu Frumos – Paşcani, în zona localităţii Blăgeşti, o suburbie a municipiului Paşcani. În vârstă de 27 de ani, polițista plecase în misiune împreună cu agentul şef Vlad David. Acesta era la volan, cei doi erau în căutarea unei fetiţe de 3 ani care dispăruse de acasă. Maşina în care erau, o Dacia Solenza, avea semnale acustice şi luminoase pornite. A intrat într-o depăşire peste linia continuă, din faţă venea o autoutilitară care nu a şinut cont de semnalele poliţiştilor şi impactul a fost frontal.

Andrada Petronela a avut nevoie de o lungă perioadă de spitalizare şi recuperare, având mai multe fracturi deschise şi hemoragie craniană. La exact un an după accident, tânăra a postat un mesaj cutremurător pe Facebook. Ea spune că tatăl ei a murit atunci când a auzit de accidentul al cărei victimă a fost agenta.

Iată mesajul, integral: „Mașinile morții. Cu astfel de autoturisme sunt trimiși unii polițiști la evenimente. Neinscripționate, cu semnale luminoase/acustice neomologate.

Populare

Stiri din categoria: StiriEst Știri Est – portalul tău de știri din Moldova, Vaslui, Botoșani, Iași, Suceava, Bacău, Neamț. Ziar online de știri locale și regionale.