Conecteaza-te cu noi

StiriEst

Un tânăr de 22 de ani și-a violat bunica de 79 de ani. Ce l-a înfuriat

Publicat

in

Faptă revoltătoare comisă de un tânăr de 22 de ani din judeţul Vaslui. Cu mintea întunecată de alcool, individul şi-a violat bunica, în vârstă de 79 de ani.

Era furios că bătrâna nu a vrut să îi dea bani, ca să petreacă alături de prietenii de pahar. N-a ţinut cont că femeia l-a crescut şi a batjocorit-o fără milă.

Bunica şi nepotul locuiesc în casa femei, la marginea Vasluiului. Mama tânărului a plecat la muncă în străinătate, pentru a-i putea întreţine pe el şi pe sora lui. Orfan de tată, individul nu a muncit niciodată, dar potrivit vecinilor se îmbată des şi îi cerea bani bătrânei. Dacă aceasta îl refuză spărgea toate geamurile. Aşa s-a întâmplat şi acum pentru că în final să o şi violeze.

„S-a auzit că nepotul a violat pe bunică. Avea ce avea cu bunica, voia toţi banii ei, ea mai strângea că avea o vârstă. Când am auzit ce s-a întâmplat, e ruşinos, foarte ruşinos”,a spus o vecină. 

În stare de şoc şi plină de răni, biata femeie a sunat la 112 şi şi-a reclamat nepotul. Cei de la Ambulanţă i-au venit în ajutor.

„O pacientă 79 ani, care a declarat că a fost agresată sexual. Mai exact, ea a declarat că a fost violată de nepot, în cursul nopţii. La faţa locului, echipajul a găsit pacienta conştientă foarte speriată, cu echimoze şi mărci traumatice pe corp. I s-a acordat primul ajutor şi a fost transportată la spitalul din Vaslui”, a spus Dan Ungureanu, SAJ Vaslui.

Bătrâna a rămas internată iar agresorul ei a fost reţinut de poliţişti.

„L-a crescut, l-a supravegheat. Nu m-am gândit să se lege de bunica lui. Ea o femeie cuminte, bolnavă, a mers în cadru o perioadă. Am rămas surprinsă. Mă duceam în oraş, era salvarea, poliţia”,a spus o localnică. 

Pentru fapta lui nepotul violator risca 7 ani de puşcărie.

Populare

Stiri din categoria: StiriEst Știri Est – portalul tău de știri din Moldova, Vaslui, Botoșani, Iași, Suceava, Bacău, Neamț. Ziar online de știri locale și regionale.