StiriEst
El este tânărul care s-a spânzurat în Pădurea Delea din Vaslui. Mama lui s-a sinucis după câteva ore

Tânărul care și-a pus capăt zilelor, astăzi, în pădurea Delea din Vaslui, se numește Petrică Stavar și avea numai 23 de ani. La scurt timp după ce a aflat că fiul ei s-a spânzurat, mama tânărului și-a pus și ea capăt zilelor. Dubla tragedie din Vaslui s-a produs, dumică după-amiază.
Petrică Stavar a fost găsit spânzurat în pădurea Delea din Vaslui. Mai mulți oameni i-au găsit trupul fără viață și au sunat la numărul unic de urgență 112.
La fața locului s-au deplasat medicii SMURD, însă din nefericire, nu s-a mai putut fac nimic pentru salvarea lui Petrică.
Mama lui Petrică s-a sinucis după ce a aflat de moartea fiului
Motivul care l-a condus pe tânăr la gestul extrem pare să fie un mister pentru cei care îl cunoșteau. Trupul lui Petrică a fost luat din Pădurea Delea din Vaslui și transportat la morgă. La scurt timp după ce a aflat că fiul ei și-a pus capăt zilelor, mama lui Petrică s-a aruncat în gol de pe o pasarelă pietonală din Gara Vaslui. Oamenii au sunat disperați la 112, iar un alt echipaj SMURD s-a deplasat în zonă. Medicii au încercat, timp de mai bine de 30 de minute, să o resusciteze pe femeie, însă toate eforturile au fost în zadar.
Polițiștii vasluieni au deschis două anchete pentru a se stabili împrejurările în care cei doi, mamă și fiu, și-au pus capăt zilelor.
Cristian AVRAMESCU
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
Episcopia Hușilor condamnă ferm comportamentul preotului din Pușcași! A fost declanșată o anchetă
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
Bătaie de joc liberală la Pribești: Primărița PNL „aranjează” drumurile cu lut și pietroaie, pe banii oamenilor- FOTO
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
Ciupilan a pus cruce spitalului din Huși! Unitatea se închide!? Bolnavii mor cu zile, primarul pasează vina
-
Știri Vasluicu 2 săptămâni in urma
BOR, zguduit din temelii! Episcopul Onilă merge la închisoare, călugarul Jitaru scapă parțial, dar va sta 14 ani și 2 luni în închisoare!
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
VIDEO: Hristos a înviat, dar siguranța copiilor a murit. Protopopul din Huși, acuzat că exploatează minori în numele Bisericii
-
Stiri Moldovacu 3 săptămâni in urma
Accident produs de o tânără din Vaslui. Un mort și o femeie mutilată, după o depășire criminală
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
La Pușcași, mila o dau oamenii, nu biserica: Preotul cere taxă pentru înmormântarea unui amărât
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
Justiție divină? Sentința finală în cazul lui Corneliu Onilă se dă chiar în ziua în care a murit fostul episcop Ioachim, cel chinuit de propriul succesor