Conecteaza-te cu noi

StiriEst

Haine contrafacute confiscate de politisti. Valoarea bunurilor-60.000 de lei

Publicat

in

Polițiștii de la Serviciul de Investigare a Criminalității Economice, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Bârlad, au efectuat 2 percheziții domiciliare, la adrese de pe raza municipiului Bârlad, județul Vaslui.

Polițiștii Serviciul de Investigare a Criminalității Economice au pus în executare două mandate de percheziție domiciliară, la persoane bănuite de comiterea infracțiunii de ”punerea în circulație a unui produs purtând o marcă identică sau similară cu o marcă înregistrată”, faptă prev. și ped. de art. 90, alin. 1, lit. b din Legea 84/1998 privind mărcile și indicațiile geografice. De asemenea, polițiștii au pus în executare și un mandat de aducere emis pe numele unei femei de 51 de ani, din municipiul Bârlad, județul Vaslui. În urma perchezițiilor efectuate, au fost descoperite 250 de articole de îmbrăcăminte și încălțăminte care poartă însemnele unor mărci protejate, fiind susceptibile de a fi contrafăcute. Valoarea bunurilor ridicate în vederea continuării cercetărilor este de aproximativ 60.000 lei. Cercetările sunt continuate pentru stabilirea cu exactitate a întregii activități infracționale.

Populare

Stiri din categoria: StiriEst Știri Est – portalul tău de știri din Moldova, Vaslui, Botoșani, Iași, Suceava, Bacău, Neamț. Ziar online de știri locale și regionale.