Conecteaza-te cu noi

Știri Neamț

Fetita spulberata pe o trecere de pietoni

Publicat

in

O fetiţă de 11 ani a fost la un pas să fie ucisă pe trecerea de pietoni de şoferul unei maşini cu volan pe dreapta. S-a întâmplat în Piatra Neamţ, iar scena a fost filmată de o cameră de bord.

În imagini se vede cum o maşină a oprit pe prima bandă ca să-i acorde prioritate. Şoferul vinovat nu a încetinit. A venit cu viteză, pe cea de-a doua bandă, şi, deşi a încercat să evite fetiţa în ultimul moment, nu a reuşit şi a lovit-o.

Apoi, a acroşat şi o altă maşină. Copila a fost transportată la spital pentru investigaţii. Din primele informaţii, are fractură la picior, dar şi o rană în zona capului. Şoferul va fi cercetat pentru vătămare corporală din culpă.

Populare

Stiri din categoria: Știri Neamț Știri Est – portalul tău de știri din Moldova, Vaslui, Botoșani, Iași, Suceava, Bacău, Neamț. Ziar online de știri locale și regionale.