Știri Vaslui
Femeie disparuta de o saptamana de acasa, gasita aruncata intr-un sant
Femeia în vârstă de 75 de ani, dispărută de acasă de aproape o săptămână, a fost găsită decedată. Având în vedere că există suspiciunea săvârşirii unei infracţiuni contra vieţii, a fost sesizat Parchetul de pe lândă Tribunalul Vaslui, cercetările fiind preluate de un procuror criminalist. Potrivit unor surse judiciare, se fac cercetări pentru omor. Bătrâna a fost găsită pe raza localității Chirceşti, aruncată într-un şanţ.
Bătrâna ar mai fi plecat și cu alte ocazii de acasă, dar a revenit de fiecare dată. Din această cauză familia a anunțat abia după 2 zile dispariția femeii.
Femeia era din satul Chircești, comuna Miclești, și a fost văzută ultima dată joia trecuta, pe 26 noiembrie, de către nora sa. Abia după două zile, femeia a anunțat poliția și a spus că bătrâna nu a mai ajuns acasă. Asta pentru că soacra sa ar mai fi plecat și cu alte ocazii de acasă, dar s-a întors.
În ultimele zile, au fost cercetate dealurile și pădurile din zonă, mai multe echipaje au intrat în gospodarii și au stat de vorbă cu zeci de persoane, însă nimeni nu știa nimic.
-
Știri Vasluicu 2 săptămâni in urmaPreotul din Rânzești, luat în cătușe la conferința de la Huși: s-a dat cu capul de pereți la poliție
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urmaTragedie la Vaslui: un bărbat a murit în stradă
-
Știri Vasluicu 2 săptămâni in urmaCe spune poliția despre preotul luat în cătușe de la conferința Episcopiei Hușilor. IPJ Vaslui explică intervenția
-
Știri Vasluicu 2 săptămâni in urmaRevolta unui antreprenor vasluian: de ce plătim CAS și CASS pentru fiecare firmă, dacă statul nu oferă servicii?
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urmaPlantagro-Com, afacerea cu pretenții de imperiu agricol, a fost trântită de Tribunal! Pierderi uriașe, datorii sufocante și un plan de salvare respins!
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma„Luaţi-o că o omoară”. Şi-a ucis sora pe care o bătea şi o chinuia de ani întregi
-
Știri Vasluicu 2 săptămâni in urmaScandal la conferința preoților din Huși: un preot recalcitrant, scos pe brațe și preluat de poliție
-
Știri Vasluicu 2 săptămâni in urmaPercheziții la Primăria Zorleni, prejudiciu estimat la 1,5 milioane lei. Funcționari ridicați la audieri în dosarul ajutoarelor pentru „sinistrați”

