Conecteaza-te cu noi

Știri Vaslui

Copil omorât de tatăl său după ce bărbatul l-a înjunghiat

Publicat

in

UPDATE: Copilul în vârstă de 14 ani din comuna Pădureni, înjunghiat de tatăl său, a fost declarat decedat după zeci de minute de resuscitare.

Stirea inițială

La Ivănești de Pădureni, în zona Hușului, un băiat în vârstă de 14 ani ar fi fost înjunghiat de tatăl său în condiții suspecte, în regiunea inghinala. La fața locului au fost trimise două ambulanțe de la Huși care au găsit victima în stare foarte gravă, în șoc hemoragic. A fost trimis de la Vaslui echipajul TIM. Între timp pacientul a intrat în stop cardiorespirator, iar în aceste momente se fac manevre de resuscitare cardiopulmonara. Elicopterul SMURD nu este momentan disponibil.

“Astăzi, 11 decembrie, ora 14.56, sesizare prin 112 cu privire la faptul că, în localitatea Ivănești, comuna Pădureni, județul Vaslui, un minor de 14 ani ar fi suferit o plagă în zona inghinală, posibil înjunghiată, provocată de tatăl său.

Minorul se află în stop cardio-respirator, ambulanța ajunsă la fața locului efectuează manevre de resuscitare. S-a solicitat deplasarea elicopterului pentru transportul minorului la o unitate medicală din municipiul Iași.

Prezumtivul autor, bărbat de 46 de ani, este în stare avansată de ebrietate și se află în custodia polițiștilor.

În cauză sunt efectuate cercetări pentru stabilirea împrejurărilor în care s-a produs evenimentul sesizat și dispunerea masurilor legale”, susțin reprezentanții IPJ Vaslui.

stire in curs de actualizare

Populare

Stiri din categoria: Știri Vaslui Știri Est – portalul tău de știri din Moldova, Vaslui, Botoșani, Iași, Suceava, Bacău, Neamț. Ziar online de știri locale și regionale.