Conecteaza-te cu noi

Știri Vaslui

Tineri și îndrăgostiți, cu un viitor promițător, înmormântați într-o tristă zi de miercuri

Publicat

in

Cei doi poliţişti proaspăt căsătoriţi, care au murit zilele trecute la Șaula după ce maşina în care se aflau s-a izbit de o autocisternă, au fost înmormântați miercuri în comuna Sânpaul din județul Cluj.

Cei doi tineri care au murit erau polițiști la Inspectoratul de Poliție Județean (IPJ) Cluj. Accidentul a avut loc în localitatea Șaula. Înmormântarea agenților a avut loc în satul Șardu, comuna Sânpaul, județul Cluj.  Sute de oameni i-au condus pe ultimul drum. 

Ana Maria şi Lucas aveau o viaţă înainte. Erau realizaţi profesional şi urmau să devină părinţi. Polițista era gravidă în 4 luni. Se căsătoriseră civil în urmă cu câteva săptămâni în Vaslui. Destinul lor s-a curmat tragic în localitatea Şaula din judeţul Cluj. 

Cei doi plecaseră de la Cluj Napoca şi se îndreptau către Oradea pentru o zi de relaxare. Într-o curbă, poliţistul de 23 de ani a pierdut controlul volanului din cauza șoselei umede și a vitezei, a intrat pe contrasens şi s-a izbit de o autocisternă. Impactul a fost teribil. Cei doi poliţişti au rămas captivi între fiarele maşinii și au fost găsiți decedați de echipajul de la descarcerare. Martorii au fost împietriţi de durere. La fel şi colegii lor de breaslă. Cei doi aveau nunta religioasă programată în august. 

Populare

Stiri din categoria: Știri Vaslui Știri Est – portalul tău de știri din Moldova, Vaslui, Botoșani, Iași, Suceava, Bacău, Neamț. Ziar online de știri locale și regionale.