StiriEst
Nelu Tătaru: Contează enorm „urmele” pe care le lăsăm în viață, indiferent de domeniul în care activăm

Luni, a avut loc deschiderea oficială a celei de-a XXV-a ediții a “Bucharest Leaders’ Summit: Reporting for Duty”, parte a proiectului național “Împreună Protejăm România”. Evenimentul, deja consacrat, a reunit numeroși lideri și personalități din diverse domenii, continuând tradiția organizării sale la Palatul Victoria.
Printre participanți s-a numărat și deputatul PNL Nelu Tătaru, președintele Comisiei pentru sănătate și familie. În cuvântul său de salut, Tătaru și-a exprimat aprecierea pentru oportunitatea de a lua parte la un astfel de eveniment de amploare. “Mă bucur că am avut onoarea să fiu alături de mulți oameni speciali la deschiderea oficială a unei noi ediții a acestui eveniment, mai ales ca a devenit deja o tradiție organizarea Summitului la Palatul Victoria,” a declarat deputatul.
Tătaru a subliniat importanța moștenirii pe care o lăsăm în urmă, indiferent de sectorul în care activăm, accentuând necesitatea implicării și contribuțiilor individuale la bunăstarea societății. “Concluzia zilei? Contează enorm „urmele” pe care le lăsăm în viață, indiferent de domeniul în care activăm. Sper că opiniile și experiențele pe care le-am împărtășit astăzi au contat,” a adăugat acesta.
Evenimentul a continuat cu dezbateri și sesiuni interactive, participanții având oportunitatea de a discuta și analiza cele mai stringente probleme și provocări ale prezentului, încurajând, totodată, colaborarea intersectorială.
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
Fata de 12 ani din Bogdănești, dată dispărută, a fost găsită. A stat ascunsă cu un tânăr major. Poliția a deschis dosar penal
-
Știri Vasluicu 2 săptămâni in urma
Copaci uscați, pericol mortal pe DN 24A- FOTO
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
Toxiinfecție alimentară cu iz de tradiție: copii și adulți la spital, restaurant amendat, organizatorii dau vina pe… „bucatele de acasă”
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
Cristina Trăilă (PNL) face turism de stat la Viena, pe vreme de austeritate? Să ne spună Guvernul cine a plătit distracția
-
Știri Vasluicu 2 săptămâni in urma
IPJ Vaslui poate raporta mândru: a confiscat 5 kg de lumânări și 2.300 de lei. Evaziunea, tremură!
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
Statul eșuat începe de jos: de la pilele blonde, de la băieții cu bidoane cu motorină și de la “bioloagele” de la Evidența Populației
-
Știri Vasluicu 2 săptămâni in urma
Lovitură de teatru în dosarul Nelu Tătaru: Decizia ÎCCJ aruncă în aer ancheta. Se prăbușește unul dintre cele mai controversate cazuri de corupție din sistemul sanitar
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Centrul de 80 m² din Zorleni – lux din BCA cu preț de vilă: Primărița PSD Paula Hultoană, acuzată că a plătit 171.000 € pe o clădire cât o garsonieră