Conecteaza-te cu noi

StiriEst

Un baiat de 17 ani s-a spanzurat in Botosani, de dorul parintilor plecati la munca in Germania

Publicat

in

Nenorocire mare într-o familie din satul Draxini, comuna Băluşeni, judeţul Botoşani. Un adolescent de 17 ani s-a spânzurat de dorul părinţilor lui, plecaţi la muncă în Germania.
Băiatul, care locuia împreună cu mătuşile sale, devenise din ce în ce mai abătut în ultima vreme din cauza dorului pentru părinţii lui, plecaţi la muncă în Germania. 
Sâmbătă, adolescentul de 17 ani a decis să-şi ia viaţa.
A profitat de faptul ca era singur acasă, a improvizat un ştreang şi s-a spânzurat. 
Cei care au făcut macabra descoperire au fost chiar rudele copilului, care, îngroziţi, au sunat la 112. Medicii sosiţi la faţa locului nu au mai putut face nimic pentru băiat, în ciuda manevrelor de resuscitare.
Tânărul era unicul copil al celor doi botoşăneni plecaţi din ţară.
Poliţia a deschis o anchetă pentru a stabili exact cauzele decesului. 
Mihaela SIMA

Populare

Stiri din categoria: StiriEst Știri Est – portalul tău de știri din Moldova, Vaslui, Botoșani, Iași, Suceava, Bacău, Neamț. Ziar online de știri locale și regionale.