Conecteaza-te cu noi

StiriEst

Dumitru Buzatu: “Nu sunt multe lucruri de spus. Dorinta poporului trebuie respectata”

Publicat

in

Preşedintele PSD Vaslui, Dumitru Buzatu, a declarat, duminică seara, despre rezultatele anunţate de exit-polluri la alegerile europarlamentare, că reprezintă dorinţa alegătorilor, care trebuie respectată. 

‘Nu sunt multe lucruri de spus. Aceasta a fost dorinţa poporului şi ea trebuie respectată’, a declarat liderul PSD Vaslui. Dumitru Buzatu a spus că aşteaptă rezultatele oficiale, atât la nivel naţional, cât şi pentru judeţul Vaslui. Judeţul Vaslui a înregistrat cea mai scăzută prezenţă din ţară la alegerile europarlamentare, doar 34,79% dintre cetăţeni fiind prezenţi la urne pentru a-şi desemna reprezentanţii în Parlamentul European.

Populare

Stiri din categoria: StiriEst Știri Est – portalul tău de știri din Moldova, Vaslui, Botoșani, Iași, Suceava, Bacău, Neamț. Ziar online de știri locale și regionale.