Conecteaza-te cu noi

StiriEst

Subprefectul Poiana gonea prin localitate cu 110 km/ora. A ramas fara permis!

Publicat

in

Poliţiştii rutieri din Negrești au reţinut permisul de conducere al subprefectului judeţului Vaslui, Narcis Poiană, după ce acesta a fost prins conducând cu viteză pe raza localităţii Rebricea. Narcis Poiană venea cu maşina personală spre Vaslui de la Draxeni şi a fost oprit de un echipaj al Poliţiei Rutiere Negrești. Subprefectul de Vaslui conducea în localitate cu o viteză mai mare decât cea legală. Potrivit polițiștilor, el a fost înregistrat de radar cu 110 km în localitate. Poiană se afla în maşină alături de o doamnă.

Weekendul trecut, pe raza judeţului, poliţiştii au sancționat mai mulți şoferi care au încălcat regimul legal de viteză pe drumurile naţionale şi județene.

Sorin SAIZU

Populare

Stiri din categoria: StiriEst Știri Est – portalul tău de știri din Moldova, Vaslui, Botoșani, Iași, Suceava, Bacău, Neamț. Ziar online de știri locale și regionale.