StiriEst
Partea inferioară a unui cadavru, descoperită pe malul râului Prut, în apropiere de Albiţa. Poliţia face anchetă
Partea inferioară a unui cadavru a fost descoperită de un pescar pe malul râului Prut, în apropiere de Vama Albiţa, judeţul Vaslui. Poliţiştii fac cercetări, verificând în baza de date cu persoane dispărute pentru a vedea dacă, în ultima perioadă, a fost semnalată dispariţia vreunui bărbat în zona respectivă.
Potrivit reprezentanţilor Poliţiei Judeţene Vaslui, partea inferioară a cadavrului, respectiv bazinul şi picioarele, a fost observată de către un pescar pe un banc de nisip de pe râul Prut, în localitatea Râşeşti, în apropiere de Vama Albiţa. Bărbatul a alertat autorităţile, care au început cercertările la faţa locului.
În urma examinării cadavrului, anchetatorii au constatat că acesta este într-o avansată stare de putrefacţie, iar labele picioarelor lipsesc. Poliţiştii cred că bărbatul ar fi murit în urmă cu câteva luni.
”În prezent, se fac verificări în baza de date a persoanelor dispărute pentru a stabili dacă, în ultima perioadă de timp, a fost sesizată dispariţia vreunui bărbat în zona respectivă”, a declarat, vineri, pentru News.ro purtătorul de cuvânt al Poliţiei Judeţene Vaslui, Silvia Manta.
Partea de cadavru găsită pe malul râului Prut a fost ridicată de către angajaţii Serviciului de Medicină Legală pentru autopsie şi stabilirea cauzei decesului.
Adriana ADAM
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
Fata de 12 ani din Bogdănești, dată dispărută, a fost găsită. A stat ascunsă cu un tânăr major. Poliția a deschis dosar penal
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
Copaci uscați, pericol mortal pe DN 24A- FOTO
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
Toxiinfecție alimentară cu iz de tradiție: copii și adulți la spital, restaurant amendat, organizatorii dau vina pe… „bucatele de acasă”
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
Cristina Trăilă (PNL) face turism de stat la Viena, pe vreme de austeritate? Să ne spună Guvernul cine a plătit distracția
-
Știri Vasluicu 2 săptămâni in urma
IPJ Vaslui poate raporta mândru: a confiscat 5 kg de lumânări și 2.300 de lei. Evaziunea, tremură!
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
Statul eșuat începe de jos: de la pilele blonde, de la băieții cu bidoane cu motorină și de la “bioloagele” de la Evidența Populației
-
Știri Vasluicu 2 săptămâni in urma
Lovitură de teatru în dosarul Nelu Tătaru: Decizia ÎCCJ aruncă în aer ancheta. Se prăbușește unul dintre cele mai controversate cazuri de corupție din sistemul sanitar
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Centrul de 80 m² din Zorleni – lux din BCA cu preț de vilă: Primărița PSD Paula Hultoană, acuzată că a plătit 171.000 € pe o clădire cât o garsonieră