Conecteaza-te cu noi

StiriEst

O turistă a căzut într-o prăpastie în Munţii Bucegi și a decedat. Tânăra din Vaslui, în vacanţă cu un grup de prieteni şi a alunecat în gol

Publicat

in

Turista în vârstă de 24 de ani care a căzut, sâmbătă, în prăpastie, pe traseul Jepii Mici, din Munţii Bucegi, a murit, aceasta suferind multiple traumatisme şi fracturi. Medicii au declarat decesul după mai bine de o oră în care tânăra nu a răspuns manevrelor de resuscitare.
„Am găsit-o în stop cardio-respirator. Prezenta politraumatisme, un traumatism cranio-cerebral grav, traumatism toracic, fracturi”, a declarat pentru Mediafax George Duţă, purtător de cuvânt al Serviciului de Ambulanţă Judeţean Prahova.
Jandarmeria Montană a precizat că turista a căzut de la o înălţime de 50 de metri, în zona Valea Spumoasă.
Un turist a fost cel care a sunat la 112.

Populare

Stiri din categoria: StiriEst Știri Est – portalul tău de știri din Moldova, Vaslui, Botoșani, Iași, Suceava, Bacău, Neamț. Ziar online de știri locale și regionale.