StiriEst
Motivul teribil pentru care mama din Săveni şi-a ucis fiul de 17 ani, care se pregătea să plece la şcoală

Motivul teribil pentru care mama din Săveni şi-a ucis fiul de 17 ani, care se pregătea să plece la şcoală, a fost dezvăluit chiar de femeie, după ce a ajuns rănită, la pital: „Mai bine murim amândoi!”, a spus mama criminală.
O mamă din Botoşani şi-a ucis fiul de 17 ani, apoi a încercat să îşi ia viaţa. Nenorocirea s-a petrecut luni de dimineaţă la Săveni. Adolescentul a murit la spital, după ce cu câteva zeci de minute mai devreme mama lui i-a tăiat gâtul cu un cuţit. Tot ea a chemat Salvarea, care l-a preluat pe copil, dar acesta nu a mai putut fi salvat.
După ce l-a tăiat pe fiul ei, femeia în vârstă de 42 de ani şi-a înfipt cuţitul în abdomen. A ajuns şi ea la spital, unde a povestit de ce a decis să îi ia viaţa copilului ei.
Dis de dimineaţă, femeia s-a certat cu soţul ei, care a ameninţat-o că pleacă şi ia şi băiatul cu el. Cei doi mai au o fată de 19 ani, care e plecată în Italia. În timpul scandalului, femeia a luat o oală cu apă fierbinte de pe aragaz şi a aruncat-o asupra bărbatului ei, care a fost ars pe braţe.
Atunci a apărut fiul lor, care se pregătea să plece la şcoală. Când l-a văzut, femeia i-a strigat soţul că decât să îi ia băiatul, mai bine mor amândoi. A pus mâna pe cuţit şi l-a atacat sălbatic pe copil, l-a tăiat la gât, apoi s-a înjunghiat.
Soţul femeii a ajuns şi el la spital, cu arsuri Şi el şi mama criminal sunt în afara vreunui pericol de moarte.
Poliţia a deschis o anchetă şi face cercetări.
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
Fata de 12 ani din Bogdănești, dată dispărută, a fost găsită. A stat ascunsă cu un tânăr major. Poliția a deschis dosar penal
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
Copaci uscați, pericol mortal pe DN 24A- FOTO
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
Toxiinfecție alimentară cu iz de tradiție: copii și adulți la spital, restaurant amendat, organizatorii dau vina pe… „bucatele de acasă”
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
Cristina Trăilă (PNL) face turism de stat la Viena, pe vreme de austeritate? Să ne spună Guvernul cine a plătit distracția
-
Știri Vasluicu 2 săptămâni in urma
IPJ Vaslui poate raporta mândru: a confiscat 5 kg de lumânări și 2.300 de lei. Evaziunea, tremură!
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Statul eșuat începe de jos: de la pilele blonde, de la băieții cu bidoane cu motorină și de la “bioloagele” de la Evidența Populației
-
Știri Vasluicu 2 săptămâni in urma
Lovitură de teatru în dosarul Nelu Tătaru: Decizia ÎCCJ aruncă în aer ancheta. Se prăbușește unul dintre cele mai controversate cazuri de corupție din sistemul sanitar
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Centrul de 80 m² din Zorleni – lux din BCA cu preț de vilă: Primărița PSD Paula Hultoană, acuzată că a plătit 171.000 € pe o clădire cât o garsonieră