Știri Vaslui
Sute de candidați vor susține examenul auto în doar două zile. Examinatorii se vor deplasa și la Huși
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2023/03/C3A199A6-6B37-4962-B54A-2ECA57B1F0E5-scaled.jpeg)
La sfârșitul acestei săptămâni, în zilele de sâmbătă și duminică, peste 500 de candidați vor avea șansa să susțină examenul auto.
Pentru a veni în sprijinul viitorilor șoferi care trebuie să susțină examenul auto, Servicul Public Comunitar Regim Permise și Înmatriculare a Vehiculelor Vaslui anunță că în ziua de 26 martie 2023, activitatea de examinare practică la proba de traseu va fi susținută și în municipiul Huși. “Astfel, candidații din zona respectivă nu trebuie să se deplaseze la Vaslui pentru a susține examenul. În zilele de 25 și 26 martie examinatorii din județul Vaslui vor beneficia de aportul unor colegi delegați din cadrul altor servicii publice comunitare din țară.
Este vorba de examinatori din județele Covasna și Iași care vor veni în județul Vaslui, pentru a-i ajuta pe polițiștii vasluieni să examineze cât mai mulți candidați”, a declarat prefectul județului Vaslui, Daniel Onofrei.
Pentru activitățile de examinare, preschimbare permis românesc și înmatriculări, în zilele de 24 și 25 martie 2023, programul de lucru va fi cuprins în intervalul 8.00-14.00
În cele două zile în care la Vaslui vor fi detașați examinatori din alte județe, la ghișee se vor prelua documente fără o programare făcută în prealabil.
Persoanele care depun documentația cerută potrivit legislație în vigoare pentru înmatriculare, vor ridica plăcuțele în ziua de 27 martie, dupa ora 13.00.
“S-au făcut solicitări către Serviciile Publice Comunitare Regim Permise Conducere și Înmatriculare din mai multe județe, care au o activitate ceva mai redusă.
Scopul acestor măsuri este acela de a rezolva problemele cetățeanului şi facem tot ce putem cu resursele limitate de care dispunem! În prezent, vasluienii așteaptă circa două luni pentru a susține proba practică a examenului auto”, a mai spus prefectul.
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
ULTIMA ORA: Fostul episcop Corneliu Onila, condamnat la 8 ani de închisoare! Arhimandritul Jitaru a primit 15 ani
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Daune morale pentru copiii violați de episcopul Onilă și călugărul Jitaru! Cosmin Gubernat: Presupusele filme sunt trucaje
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Patru mașini implicate într-un accident. Șapte persoane se aflau în ele, doi copii și doi adulți au ajuns la spital
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Taximetrist condamnat pentru agresiune asupra unui client
-
Bursa zvonurilorcu 3 săptămâni in urma
IO’ Mi-s Maradona! Licitații cu miros de parfum și gust de ciocolată la CJ- BURSA Zvonurilor
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Minori violați și bătuți într-un centru al Direcției pentru Protecția Copilului
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
În vreme ce mii de sărmani au nevoie disperată de ajutor, Episcopia Hușilor este obligată să plătească pentru păcatele lui Onila
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
Secetă devastatoare! Culturile de grâu, porumb și floarea-soarelui, compromise