Știri Vaslui
Marius Iamandi anunţă că trece de la vorbe la fapte pentru a schimba în bine faţa Bârladului
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/04/IMG_8586.jpeg)
În cadrul Conferinţei Judeţene a PUSL Vaslui, în prezenţa a peste 300 de delegaţi, Marius Iamandi Răianu a fost ales preşedintele organizaţiei, cel care va şi candida din partea umaniştilor la funcţia de primar al municipiului Bârlad.
Echipat cu vestă şi şapcă „Piedone Style”, Marius Iamandi Răianu a anunţat că trece de la vorbe la fapte pentru a schimba în bine faţa Bârladului, iar prima promisiunea a fost că în următorii patru ani, nu va exista nicio stradă fără asfalt.
„După data de 9 iunie, vom trece cu toţii la treabă. Sunt convins că toţi oamenii ne votează ca să facem fapte, nu vorbe”, a declarat noul preşedinte al organizaţiei.
Prezentă la eveniment, preşedinta Biroului executiv, Graţiela Gavrilescu, a declarat că, acum, PUSL Vaslui este o echipă unită, o echipă statutară, şi că PUSL va face o figură frumoasă pe data 9 iunie, la sfârşitul zilei, când va avea şi consilieri judeţeni, şi primari şi, evident, primar al Municipiului Bârlad, în persoana domnului Marius Iamandi Răianu.
„Căluţul nostru este el mai micuţ, dar are o istorie veche, legată de o doctrină extrem de frumoasă, cea umanistă, dedicată oamenilor, a cărui fondator este profesorul Dan Voiculescu. Cu siguranţă, va face figură frumoasă şi PUSL va fi unul dintre partidele care vor conta şi mai mult pe scena politică românească, pentru că, da, căluţul nostru, cu un jocheu precum primarul Cristian Popescu Piedone, va fi câştigător!”, a declarat Graţiela Gavrilescu.
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/04/IMG_8587-1024x682.jpeg)
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
ULTIMA ORA: Fostul episcop Corneliu Onila, condamnat la 8 ani de închisoare! Arhimandritul Jitaru a primit 15 ani
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Daune morale pentru copiii violați de episcopul Onilă și călugărul Jitaru! Cosmin Gubernat: Presupusele filme sunt trucaje
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Patru mașini implicate într-un accident. Șapte persoane se aflau în ele, doi copii și doi adulți au ajuns la spital
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Taximetrist condamnat pentru agresiune asupra unui client
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Tânăr în stare gravă după ce s-a înfipt cu BMW-ul într-un buldoexcavator- FOTO
-
Bursa zvonurilorcu 3 săptămâni in urma
IO’ Mi-s Maradona! Licitații cu miros de parfum și gust de ciocolată la CJ- BURSA Zvonurilor
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Minori violați și bătuți într-un centru al Direcției pentru Protecția Copilului
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
În vreme ce mii de sărmani au nevoie disperată de ajutor, Episcopia Hușilor este obligată să plătească pentru păcatele lui Onila