Știri Vaslui
Primul pas spre schimbarea județului Vaslui- FOTO
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/05/IMG_2271.jpeg)
Candidatul PNL la funcția de președinte al Consiliului Județean Vaslui, medicul Nelu Tătaru, a marcat debutul campaniei electorale, alegând să își petreacă prima zi în localitățile de pe Valea Prutului, o zonă emblematică a județului Vaslui. Această alegere nu este întâmplătoare, ci o dovadă a devotamentului Partidului Național Liberal (PNL) față de toate comunitățile, reiterând promisiunea că nicio zonă nu va fi lăsată în urmă.
Candidatul PNL pentru funcția de primar al comunei Fălciu, Ursu Gelu, își propune să redea comuna cetățenilor ei. Acesta nu este doar un angajament electoral, ci o necesitate palpabilă, care răsună în inimile locuitorilor. Fălciul, ca și întreg județul Vaslui, stă la un punct de cotitură. Este timpul pentru schimbare, pentru o nouă direcție.
Această nevoie de transformare nu se limitează doar la Fălciu. Comunele Berezeni și Lunca Banului, reprezentate cu responsabilitate de candidații PNL Mihai Andon și Ștefan Boțu, sunt gata pentru o revoluție în ceea ce privește investițiile și dezvoltarea. Viziunea lor se concentrează pe regândirea și revitalizarea acestor zone, asigurând că fiecare comunitate va primi atenția și resursele de care are nevoie pentru a se dezvolta.
Nu în ultimul rând, la Stănilești și Vetrișoaia, candidații PNL, Chelu Marian și Vasile Puiu, își propun să implementeze proiecte de investiții îndrăznețe, menite să deschidă noi orizonturi și să creeze oportunități pentru toți locuitorii. Eforturile lor se aliniază cu misiunea partidului de a construi un viitor mai bun pentru județul Vaslui, prin promovarea unor politici de dezvoltare durabilă, care să aducă progresul în fiecare colț al județului Vaslui.
La baza acestor eforturi stă convingerea că fiecare localitate din Vaslui merită să fie auzită, văzută și susținută pentru a-și atinge potențialul său maxim. Ziua de astăzi marchează doar începutul unei călătorii pline de speranță și determinare, către un Vaslui mai bun pentru toți.
Material de propagandă electorală realizat la comanda PNL Vaslui, CMF: 21240015.
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/05/IMG_2274-1-1024x1014.jpeg)
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/05/IMG_2270-1024x768.jpeg)
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/05/IMG_2271-1024x768.jpeg)
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/05/IMG_2272-1024x768.jpeg)
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/05/IMG_2273-1024x768.jpeg)
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/05/IMG_2274-1024x1014.jpeg)
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/05/IMG_2275-1024x768.jpeg)
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
ULTIMA ORA: Fostul episcop Corneliu Onila, condamnat la 8 ani de închisoare! Arhimandritul Jitaru a primit 15 ani
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Daune morale pentru copiii violați de episcopul Onilă și călugărul Jitaru! Cosmin Gubernat: Presupusele filme sunt trucaje
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Patru mașini implicate într-un accident. Șapte persoane se aflau în ele, doi copii și doi adulți au ajuns la spital
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Taximetrist condamnat pentru agresiune asupra unui client
-
Bursa zvonurilorcu 3 săptămâni in urma
IO’ Mi-s Maradona! Licitații cu miros de parfum și gust de ciocolată la CJ- BURSA Zvonurilor
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Minori violați și bătuți într-un centru al Direcției pentru Protecția Copilului
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
În vreme ce mii de sărmani au nevoie disperată de ajutor, Episcopia Hușilor este obligată să plătească pentru păcatele lui Onila
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
Secetă devastatoare! Culturile de grâu, porumb și floarea-soarelui, compromise