Știri Vaslui
Comunitatea medicală vasluiană plânge pierderea medicului Mihaela Dragomir, un profesionist desăvârșit
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2023/09/IMG_6435.jpeg)
Cu profundă tristețe, comunitatea medicală vasluiană plânge trecerea în lumea celor drepți a medicului Mihaela Dragomir, un adevărat pilon al sistemului medical local. Cu o carieră impresionantă de zeci de ani în spate, Mihaela Dragomir a fost recunoscută de către foștii pacienți drept un om excepțional și un profesionist desăvârșit.
Pe 24 august, medicul Mihaela Dragomir a împlinit vârsta de 67 de ani și a considerat că momentul este potrivit pentru a se retrage la pensie, după o viață dedicată îngrijirii sănătății vasluienilor. Cu toate acestea, destinul a decis altfel, iar recent, într-un trist incident, medicul Dragomir și-a pierdut viața la Spitalul Județean de Urgență Vaslui, unde a slujit cu devotament timp de 42 de ani.
Fostă șefă a Compartimentului Dermatovenerologie, Mihaela Dragomir a fost o prezență respectată și admirată în cadrul spitalului. Pacienții săi au apreciat întotdeauna profesionalismul și abordarea umană pe care le-a manifestat în fiecare interacțiune. A fost un model pentru mulți medici tineri, inspirându-i să se dedice cu pasiune și empatie profesiei lor.
Pe data de 11 septembrie, medicul Dragomir s-a internat în spital, iar colegii săi au luat în considerare transferul ei la prestigiosul Institut Național de Boli Infecțioase „Matei Balș” din București. Din păcate, starea sa de sănătate nu a permis acest lucru, iar astăzi dimineață, în jurul orelor 7.00, colegii au fost nevoiți să declare trecerea sa în neființă.
Pierderea medicului Mihaela Dragomir este resimțită profund în întreaga comunitate medicală vasluiană. Profesionalismul, compasiunea și dedicarea ei vor rămâne în amintirea noastră ca un exemplu demn de urmat. Generații de pacienți au beneficiat de grija și expertiza ei, iar absența sa va lăsa un gol imens în sistemul medical local.
Dumneze să o ierte!
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
ULTIMA ORA: Fostul episcop Corneliu Onila, condamnat la 8 ani de închisoare! Arhimandritul Jitaru a primit 15 ani
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Daune morale pentru copiii violați de episcopul Onilă și călugărul Jitaru! Cosmin Gubernat: Presupusele filme sunt trucaje
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Patru mașini implicate într-un accident. Șapte persoane se aflau în ele, doi copii și doi adulți au ajuns la spital
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Taximetrist condamnat pentru agresiune asupra unui client
-
Bursa zvonurilorcu 3 săptămâni in urma
IO’ Mi-s Maradona! Licitații cu miros de parfum și gust de ciocolată la CJ- BURSA Zvonurilor
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Minori violați și bătuți într-un centru al Direcției pentru Protecția Copilului
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
În vreme ce mii de sărmani au nevoie disperată de ajutor, Episcopia Hușilor este obligată să plătească pentru păcatele lui Onila
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
Secetă devastatoare! Culturile de grâu, porumb și floarea-soarelui, compromise