Știri Vaslui
Primarul PSD din Vetrișoaia a fost prins beat la volan! Poliția confirmă că a refuzat să sufle în etilotest
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/02/IMG_5208.jpeg)
Primarul din comuna vasluiană Vetrișoaia, Corneliu Stângă, proaspăt înrolat în PSD, s-a urcat la volan după ce a consumat alcool. Stângă era deja în vizorul polițiștilor după ce a încălcat legislația rutieră anul trecut. Potrivit surselor stiriest.ro, Stângă a fost prins la volan cu alcoolemie care se apropia de valoarea de 1,5 g/litru de alcool pur în sânge. surse judiciare ne-au declarat că edilul a refuzat să sufle în etilotest, motiv pentru care a fost dus la Spitalul Muncipal din Huși pentru recoltare de probe biologice. Aici edilul ar fi avut de asemenea un comportament nepotrivit, susțin cadrele medicale. Primarul PSD Corneliu Stângă a fost oprit în trafic pe raza comunei Vetrișoaia pe motiv că figura în baza de date a Poliției cu permisul suspendat încă de anul trecut.
“La data de 28 ianuarie 2024, ora 23.55, polițiștii Secției 4 Poliție Rurală Huși, din cadrul Poliției Municipiului Huși, aflați în exercitarea atribuțiilor de serviciu în comuna Vetrişoaia, județul Vaslui, au oprit în trafic, pentru control, un autoturism înmatriculat în județul Vaslui, condus de către un bărbat de 39 de ani, din Vetrişoaia. În urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat că persoana depistată conducând autoturismul avea suspendat dreptul de a conduce vehicule pe drumurile publice. Conducătorul auto a refuzat testarea cu aparatul alcooltest, fiind condus la Spitalul Municipal Huși, pentru recoltarea de probe biologice, în vederea stabilirii alcoolemiei. În cauză a fost deschis dosar penal, fiind efectuate cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de “conducerea unui vehicul fără permis de conducere” și ”conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe”, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Huși”, susțin reprezentanții IPJ Vaslui.
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
ULTIMA ORA: Fostul episcop Corneliu Onila, condamnat la 8 ani de închisoare! Arhimandritul Jitaru a primit 15 ani
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Daune morale pentru copiii violați de episcopul Onilă și călugărul Jitaru! Cosmin Gubernat: Presupusele filme sunt trucaje
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Patru mașini implicate într-un accident. Șapte persoane se aflau în ele, doi copii și doi adulți au ajuns la spital
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Taximetrist condamnat pentru agresiune asupra unui client
-
Bursa zvonurilorcu 3 săptămâni in urma
IO’ Mi-s Maradona! Licitații cu miros de parfum și gust de ciocolată la CJ- BURSA Zvonurilor
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Minori violați și bătuți într-un centru al Direcției pentru Protecția Copilului
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
În vreme ce mii de sărmani au nevoie disperată de ajutor, Episcopia Hușilor este obligată să plătească pentru păcatele lui Onila
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
Secetă devastatoare! Culturile de grâu, porumb și floarea-soarelui, compromise