Știri Vaslui
Cum l-a înșelat Boroș pe Ciolacu după ce s-au iubit pe centură -FOTO
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/04/IMG_9251.jpeg)
Recenta vizită a liderului PSD, Marcel Ciolacu, în județul Vaslui, a stârnit controverse și reacții aprinse în rândul opoziției. Deputatul USR, Mihai Botez, nu a ezitat să critice în termeni duri această întâlnire, punând sub semnul întrebării sinceritatea și angajamentele politice ale PSD față de comunitatea din Bârlad.
“Ciolacu ne-a arătat cum nu dă nici măcar doi bani pe bârlădeni.
Primarul traseist al municipiului Bârlad l-a primit pe covrigarul șef, venind în județ să înscăuneze shaormar-ul, șef la cărătorii de pachete către penitenciar pentru Buzatu. În stilul clasic al lui Marcel Ciolacu, din 3 propoziții, a reușit să zică vreo 5 minciuni. Cu atât mai impertinent este faptul că acesta a îndrăznit să vorbească despre centura ocolitoare a municipiului Bârlad, un proiect blocat de PSD constant. Fraților, PSD a întârziat acest proiect ani de zile. Ani de zile în care au guvernat. Chiar nu mai au pic de rușine? În timp ce județul Vaslui trimitea constant deputați și senatori PSD în Parlament, ni se plimbau prin față niște miniștri care ne spuneau că va începe construcția centurii „în curând”. Au venit rând pe rând să ne mintă, iar mulți i-au votat. I-au votat ca sa continue să ne mintă”, a declarat deputatul USR Mihai Botez.
Ciolacu înșelat de Boroș
Boss-ul PSD a aterizat la Bârlad cu elicopterul, iar de pe centură, traseistul Dumitru Boroș i-a făcut vânt la Vaslui. Nu de alta, dar prin Bârlad nu putea să îl plimbe, s-ar fi umplut de noroi, la propriu! Cartierele din orașul păstorit de Boroș arată mai rău ca satele uitate de lume. De cel puțin opt ani de zile primarul le tot promite oamenilor ca va face, dar e impotent, nu poate!
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
ULTIMA ORA: Fostul episcop Corneliu Onila, condamnat la 8 ani de închisoare! Arhimandritul Jitaru a primit 15 ani
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Daune morale pentru copiii violați de episcopul Onilă și călugărul Jitaru! Cosmin Gubernat: Presupusele filme sunt trucaje
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Patru mașini implicate într-un accident. Șapte persoane se aflau în ele, doi copii și doi adulți au ajuns la spital
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Taximetrist condamnat pentru agresiune asupra unui client
-
Bursa zvonurilorcu 3 săptămâni in urma
IO’ Mi-s Maradona! Licitații cu miros de parfum și gust de ciocolată la CJ- BURSA Zvonurilor
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Minori violați și bătuți într-un centru al Direcției pentru Protecția Copilului
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
În vreme ce mii de sărmani au nevoie disperată de ajutor, Episcopia Hușilor este obligată să plătească pentru păcatele lui Onila
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
Secetă devastatoare! Culturile de grâu, porumb și floarea-soarelui, compromise