Știri Vaslui
La Fălciu, investitorii au fost alungați de actuala administrație locala
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/06/IMG_7120.jpeg)
Omul de afaceri Titinel Ursu lupta alaturi de echipa PNL pentru a le aminti locuitorilor comunei Fălciu că merită mai mult decât manipulare și delasare. „Fãlciul se numara printre comunele privilegiate ale judetului Vaslui. La granita cu Republica Moldova, cu unele dintre cele mai fertile soluri din aceastã parte a tãrii si cu un constant sprijin financiar din partea Consiliului Judetean, administratia localã din Fãlciu putea face din aceastã comunã piatra pretioasã de pe coroana judetului. S-au tot ivit ocazii în acest sens. In ultimii ani, antreprenori de-ai locului si chiar si din alte parti au încercat sa puna pe picioare mici afaceri locale, în asa fel încât oamenii de aici sã aiba, din nou, locuri de muncã. Nu au reusit pentru ca în comuna Fãlciu, cine nu face cum îi dicteazã edilul Neculai Moraru, nu are sanse de reusita”, susține omul de afaceri.
Familia este cel mai puternic susținător al candidatului PNL la funcția de primar al Falciului, Gelu Profirel Ursu. Fratele său, Titinel, o voce respectata in peisajul local, vine cu argumente atunci când spune că Gelu este omul potrivit la cârma comunității. “Pe 9 iunie, voi alege cu bucurie și încredere singurul candidat capabil sa ducă satele noastre către Europa civilizata. Gelu Profirel e fratele meu, e prietenul meu, sper sa fie și primarul meu. Al nostru! Este omul faptelor, ambițios și îndrăzneț! Are energia și viziunea necesare pentru a ne îmbunătăți traiul. Va asigur că echipa PNL nu e doar puternica, e și credibilă. Este formata din oameni serioși și muncitori, care iubesc Falciul”, spune omul de afaceri Titinel Ursu. Realizat pe plan profesional, unul dintre cei mai importanti fermieri ai judetului Vaslui, acesta doreste ca si primaria comunei sã fie performanta, în asa fel încât oamenii sa se bucure de un nivel de trai similar celor din alte țări europene. Și asta pentru că tinerii locului au un potențial extraordinar. Zona este una dăruită de Dumnezeu.
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
ULTIMA ORA: Fostul episcop Corneliu Onila, condamnat la 8 ani de închisoare! Arhimandritul Jitaru a primit 15 ani
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Daune morale pentru copiii violați de episcopul Onilă și călugărul Jitaru! Cosmin Gubernat: Presupusele filme sunt trucaje
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Patru mașini implicate într-un accident. Șapte persoane se aflau în ele, doi copii și doi adulți au ajuns la spital
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Taximetrist condamnat pentru agresiune asupra unui client
-
Bursa zvonurilorcu 3 săptămâni in urma
IO’ Mi-s Maradona! Licitații cu miros de parfum și gust de ciocolată la CJ- BURSA Zvonurilor
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Minori violați și bătuți într-un centru al Direcției pentru Protecția Copilului
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
În vreme ce mii de sărmani au nevoie disperată de ajutor, Episcopia Hușilor este obligată să plătească pentru păcatele lui Onila
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
Secetă devastatoare! Culturile de grâu, porumb și floarea-soarelui, compromise