Știri Vaslui
La Fălciu, doi frați s-au pus în slujba semenilor, sprijină comunitatea și vor să dezvolte comuna
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/06/IMG_7368.jpeg)
Comuna Fălciu a devenit un punct de reper pe harta agricolă a Văii Prutului, în mare parte datorită eforturilor depuse de frații Gelu Profirel și Titinel Ursu. Cele două firme ale acestora, SC Agriprod Ursu SRL și Daforce Ursu SRL, se situează de cinci ani consecutiv pe primul loc în topul celor mai profitabile firme din regiune, fiind o sursă de mândrie locală și un stâlp al economiei de pe Valea Prutului.
Frații Ursu au construit un imperiu agricol, arendând terenurile locale și oferind cea mai mare arendă din zonă. Aceștia au reușit să atragă și să păstreze parteneriate de lungă durată, bazate pe încredere și respect reciproc. Impactul lor pozitiv asupra economiei locale este evident, consolidându-și reputația de lideri nu doar în afaceri, ci și în comunitate.
Gelu Profirel și Titinel Ursu nu sunt doar antreprenori de succes, ci și filantropi de bază ai comunității. Frații sunt mereu atenți la nevoile cetățenilor din Fălciu, implicându-se activ în diverse proiecte comunitare și sociale. Aceștia oferă suport financiar și logistic pentru îmbunătățirea infrastructurii locale, educației și sănătății, demonstrând o grijă autentică pentru bunăstarea cetățenilor.
Inspirat de dorința de a aduce schimbări pozitive și de a stimula dezvoltarea locală, Gelu Profirel Ursu a decis să candideze pentru funcția de primar al comunei Fălciu. Candidatura sa nu izvorăște dintr-o nevoie personală de a avea un loc de muncă sau venit suplimentar, ci dintr-o pasiune sinceră pentru progresul comunității. Integritatea, competența și spiritul antreprenorial îl recomandă drept un lider capabil să transforme viziunea în realitate.
Sprijinul pentru candidatura lui Gelu Profirel Ursu este amplu, având la bază nu doar promisiuni, ci și realizări concrete. Locuitorii comunei cunosc angajamentul său față de nevoile lor și au încredere că sub conducerea lui, comuna Fălciu poate să prospere și să se dezvolte în mod sustenabil.
Frații Ursu au demonstrat că succesul în afaceri poate merge mână în mână cu responsabilitatea socială.
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
ULTIMA ORA: Fostul episcop Corneliu Onila, condamnat la 8 ani de închisoare! Arhimandritul Jitaru a primit 15 ani
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Daune morale pentru copiii violați de episcopul Onilă și călugărul Jitaru! Cosmin Gubernat: Presupusele filme sunt trucaje
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Patru mașini implicate într-un accident. Șapte persoane se aflau în ele, doi copii și doi adulți au ajuns la spital
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Taximetrist condamnat pentru agresiune asupra unui client
-
Bursa zvonurilorcu 3 săptămâni in urma
IO’ Mi-s Maradona! Licitații cu miros de parfum și gust de ciocolată la CJ- BURSA Zvonurilor
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Minori violați și bătuți într-un centru al Direcției pentru Protecția Copilului
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
În vreme ce mii de sărmani au nevoie disperată de ajutor, Episcopia Hușilor este obligată să plătească pentru păcatele lui Onila
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
Secetă devastatoare! Culturile de grâu, porumb și floarea-soarelui, compromise