Știri Vaslui
Vasile Puiu – candidat la Primăria Vetrișoaia: Cine vrea să piardă, candidează de la PSD
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/03/IMG_6245-scaled.jpeg)
Vasile Puiu este candidatul Partidului Național Liberal la funcția de primar al comunei Vetrișoaia. El și-a expus cu sinceritate parcursul politic și viziunea pentru viitor în cadrul inaugurării sediului PNL din localitate. În fața cetățenilor și a colegilor săi, el a subliniat importanța învățării din experiențele anterioare. „Alături de mai mulți colegi, am participat astăzi la evenimentul de inaugurare a sediului Partidului Național Liberal din comuna Vetrișoaia și la lansarea candidatului liberal pentru funcția de primar al localității. Vasile Puiu este propunerea PNL pentru această poziție, un candidat serios și cu experiență. În fața cetățenilor prezenți la adunare, Vasile Puiu a transmis un mesaj sincer, evidențiind faptul că a învățat din propriile greșeli și din experiențele trecute. Îndrăznind să-și asume trecutul său politic, el a subliniat că în momentul în care a candidat din partea PSD și a pierdut, a înțeles valoarea și direcția pe care le reprezintă Partidul Național Liberal. Candidatul PNL la funcția de primar al comunei Vetrișoaia, Vasile Puiu a subliniat că cel care își dorește succesul trebuie să fie alături de o echipă serioasă și puternică, menționând cu tărie că cine își dorește înfrângerea, va găsi locul potrivit la alte partide.
Candidatul PNL la funcția de primar al comunei Vetrișoaia își dorește ca lucrurile în această localitate să meargă pe calea dezvoltării. Suntem convinși că împreună vom alcătui o echipă puternică și unită, orientată spre nevoile reale ale oamenilor. PNL este mereu în căutarea candidaților serioși care reprezintă cu adevărat interesele comunităților și nu sunt intetesați de diverse avantaje personale. Din această cauză, unii nu au putut rezista în familia liberală”, a declarat secretarul general al PNL Vaslui, Daniel Onofrei.
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/03/IMG_6256-1-1024x768.jpeg)
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/03/IMG_6242-1024x768.jpeg)
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/03/IMG_6263-1024x768.jpeg)
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/03/IMG_6255-1024x768.jpeg)
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/03/IMG_6247-1024x768.jpeg)
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/03/IMG_6249-1024x768.jpeg)
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
ULTIMA ORA: Fostul episcop Corneliu Onila, condamnat la 8 ani de închisoare! Arhimandritul Jitaru a primit 15 ani
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Daune morale pentru copiii violați de episcopul Onilă și călugărul Jitaru! Cosmin Gubernat: Presupusele filme sunt trucaje
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Patru mașini implicate într-un accident. Șapte persoane se aflau în ele, doi copii și doi adulți au ajuns la spital
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Taximetrist condamnat pentru agresiune asupra unui client
-
Bursa zvonurilorcu 3 săptămâni in urma
IO’ Mi-s Maradona! Licitații cu miros de parfum și gust de ciocolată la CJ- BURSA Zvonurilor
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Minori violați și bătuți într-un centru al Direcției pentru Protecția Copilului
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
În vreme ce mii de sărmani au nevoie disperată de ajutor, Episcopia Hușilor este obligată să plătească pentru păcatele lui Onila
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
Secetă devastatoare! Culturile de grâu, porumb și floarea-soarelui, compromise