Știri Vaslui
Întoarcerea acasă a lui Nelu Tătaru: Povestea candidatului care vrea să schimbe și să îmbunătățească viața tuturor vasluienilor
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/05/a1202e58-ad4f-43f0-a00d-c6542276f59f-1.jpeg)
În inima pitorească a comunei Zapodeni, o zi de campanie a devenit scena unei întoarceri emoționante acasă pentru Nelu Tătaru, candidatul Partidului Național Liberal (PNL) la funcția de Președinte al Consiliului Județean Vaslui. Aici, în locul unde s-au născut atât el, cât și rădăcinile adânci ale familiei sale, Tătaru a reîmpletit legături cu amintiri ale copilăriei, revederi cu vechi prieteni și, mai ales, a împărtășit viziunea sa pentru un viitor mai bun al acestei comunități. Atât candidatul PNL la funcția de președinte al CJ Vaslui, Nelu Tătaru, cât și candidatul PNL la funcția de primar, Florin Ionel, sunt hotărâți să inițieze schimbări substanțiale în comuna care i-a modelat primele vise și aspirații fostului ministru al Sănătății.
Vecinii care odinioară îl vedeau alergând desculț, sau ajutând la treburile gospodărești, l-au reîntâmpinat acum într-un rol care poate schimba cursul istoriei locale.
Nelu Tătaru a subliniat legătura de nezdruncinat cu Zapodeni, „locul unde am crescut și unde morala m-a învățat că avem datoria să credem și să luptăm pentru un viitor mai bun. Aici, unde inima mea rămâne întotdeauna conectată, am revenit nu doar ca fiu al comunității, ci și ca promotor al schimbării.”
Candidatul PNL și-a exprimat convingerea că cetățenii din Zapodeni își doresc și merită acces la o viață mai bună, subliniind importanța esențială a sănătății, educației și dezvoltării sustenabile.
Campania sa, bazată pe valori autentice, promite nu doar o luptă electorală, ci o adevărată călătorie spre inima unui viitor mai bun pentru toți locuitorii din Vaslui.
În contextul prezent, acestea nu sunt doar promisiuni politice, ci angajamente personale ale unui om care cunoaște profund realitățile și speranțele poporului său. Nelu Tătaru își propune să schimbe fața locurilor care l-au văzut crescând.
Candidatul PNL la funcția de președinte al Consiliului Județean Vaslui, Nelu Tătaru, adaugă o notă profund personală, evocând cu nostalgie zilele copilăriei sale în care simplicitatea vieții și bucuriile mici conturau peisajul emoțional al comunei Zapodeni. Reflectând la traseele memorabile dintre Portari și Zapodeni, unde obișnuia să străbată drumul cu tichete pentru a aduce pâine de la brutărie, Tătaru își amintește de momentele de nevinovăție și aventură.
„Eu am foarte multe amintiri aici,” rememorează Tătaru cu o notă de afectivitate. „Îmi aduc aminte că veneam de la Portari la Zapodeni cu tichete să luăm pâine de la brutărie și ne întorceam acasă cu traista plină, dar trecând dealul Chicerei, mâncam una dintre pâini, trebuind oarecum să o justific bunicii mele când ajungeam acasă fără o pâine.” Aceste amintiri, păstrate cu dragoste și mândrie, sunt pilonii pe care Tătaru își construiește nu doar campania, ci și promisiunea unei întoarceri către valorile comunitare autentice și îmbunătățirea vieții locuitorilor din Zapodeni.
Aceste amintiri întăresc în Nelu Tătaru un angajament profund față de obârșia sa și față de datoria morală pe care o simte față de locurile care l-au modelat. „Cred că sunt amintirile care ne fac să nu uităm de unde am plecat și că suntem datori acestor locuri”, adaugă el, subliniind temelia emoțională și etică pe care și-o asumă în abordarea sa politică.
Aceasta este viziunea pe care își propune să o împărtășească cu fiecare locuitor din județul Vaslui, o chemare la unitate, progres și respect față de rădăcinile care ne susțin.
Material de propagandă electorală realizat la comanda PNL Vaslui, CMF: 21240015.
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/05/a1202e58-ad4f-43f0-a00d-c6542276f59f-841x1024.jpeg)
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/05/ddf8f2f2-6d9d-40c3-b19d-b7b6ac7643f4-1024x768.jpeg)
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/05/58bc18b8-2c77-490a-aeca-c0f686b8f255-1024x768.jpeg)
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/05/b6192af6-26ad-4a27-90e9-1d244bac4115-1024x877.jpeg)
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/05/e5ce386c-dee1-4697-a913-e7f8acbf7006-768x1024.jpeg)
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/05/e11edefb-5376-4d98-9d3b-d4902ddbf0aa-768x1024.jpeg)
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/05/1bd9a163-0e5d-4d93-8ad2-2412904d139d-768x1024.jpeg)
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/05/f2aaae32-e367-43a5-94cd-750eeed05f39-1024x835.jpeg)
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/05/a362cb58-7d9d-4c0b-9a7b-77ea95c36579-1024x768.jpeg)
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/05/ef81fc22-cc47-4f24-b25e-4ed2a5e6f35f-768x1024.jpeg)
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/05/4f4289b9-d121-481b-b295-eb41db228fe8-768x1024.jpeg)
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/05/369f5f18-0bb6-43c3-ba2e-aa75d1f49fa3-1024x768.jpeg)
![](https://stiriest.ro/wp-content/uploads/2024/05/1e430251-6d71-4ad6-9e36-b9d1b00a9d2b-768x1024.jpeg)
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
ULTIMA ORA: Fostul episcop Corneliu Onila, condamnat la 8 ani de închisoare! Arhimandritul Jitaru a primit 15 ani
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Daune morale pentru copiii violați de episcopul Onilă și călugărul Jitaru! Cosmin Gubernat: Presupusele filme sunt trucaje
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Patru mașini implicate într-un accident. Șapte persoane se aflau în ele, doi copii și doi adulți au ajuns la spital
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Taximetrist condamnat pentru agresiune asupra unui client
-
Bursa zvonurilorcu 3 săptămâni in urma
IO’ Mi-s Maradona! Licitații cu miros de parfum și gust de ciocolată la CJ- BURSA Zvonurilor
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
Minori violați și bătuți într-un centru al Direcției pentru Protecția Copilului
-
Știri Vasluicu 4 săptămâni in urma
În vreme ce mii de sărmani au nevoie disperată de ajutor, Episcopia Hușilor este obligată să plătească pentru păcatele lui Onila
-
Știri Vasluicu 3 săptămâni in urma
Secetă devastatoare! Culturile de grâu, porumb și floarea-soarelui, compromise